Hlavní obsah
Vladimír Dbalý u soudu, který rozhodoval o vazbě Foto: Petr Hloušek, Právo

Exředitel Nemocnice Na Homolce zůstává ve vazbě

Bývalý ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý zůstane ve vazbě. Středočeský krajský soud zamítl jeho stížnost. Informovala o tom mluvčí Okresního soudu Praha-západ, který Dbalého před měsícem poslal do vazební věznice v souvislosti s kauzou údajného zmanipulování zakázky na digitalizaci chorobopisů.

Vladimír Dbalý u soudu, který rozhodoval o vazbě Foto: Petr Hloušek, Právo
Exředitel Nemocnice Na Homolce zůstává ve vazbě

"Stížnost obviněného Dbalého byla 17. července Krajským soudem v Praze zamítnuta," uvedla bez dalších podrobností mluvčí a zároveň soudkyně okresního soudu Lenka Mrázková.

Byla to právě ona, kdo koncem června rozhodl o vzetí Dbalého do vazby, což zdůvodnila obavami z jeho útěku či z ovlivňování svědků. Tehdy také zdůraznila, že nerozhodovala o mužově vině.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Veřejnou zakázku na digitalizaci chorobopisů zadala Nemocnice na Homolce v červenci 2009, hlavním kritériem byla cena. Soutěž vyhrálo sdružení DISOL Group. Policie tvrdí, že zmanipulováním zakázky vznikla nemocnici škoda nejméně 57 miliónů korun.

Vedle Dbalého čelí obvinění další lidé, kteří jsou stíháni na svobodě. Podle informací médií jde o primáře chirurgického oddělení nemocnice Michala Toběrného, zaměstnance dceřiné firmy nemocnice Holte Medical Petra Kutila, bývalého vysoce postaveného úředníka ministerstva zdravotnictví Pavla Kocourka a dále Josefa Veselého a Tomáše Kadlece, kteří údajně převáděli peníze ze zakázky na další účty.

Obvinění podle kriminalistů postupovali jako organizovaná skupina a dopustili se praní špinavých peněz a sjednání výhody při zadání veřejné zakázky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků