Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Lucie Poštolková, Novinky

Dva lyžaři z Německa se srazili v Bublavě

Dva lyžaři z Německa se v neděli odpoledne v plné jízdě srazili na sjezdovce ve skiareálu Bublava na Kraslicku. Jeden z nich byl bez přilby, s těžkým zraněním v nemocnici ale nakonec skončili oba.

Ilustrační foto Foto: Lucie Poštolková, Novinky
Dva lyžaři z Německa se srazili v Bublavě

Srážka kolem čtvrté hodiny byla podle Horské služby velmi prudká. „Zřejmě si chtěli ještě užít poslední jízdu, protože skiareál má otevřeno do čtyř. Asi pospíchali k autu a nedávali pozor na okolí. Naštěstí jejich nehodu viděli pracovníci zdejších vleků a ti nás okamžitě zavolali,“ popsal okolnosti nehody náčelník Horské služby Krušné Hory Miroslav Güttner.

Záchranáři Horské služby ihned vyrazili na místo, dispečink požádal také o pomoc záchrannou službu z Německa. „Na místo dorazil německý lékař a zranění obou mužů vyhodnotil jako těžká a kvůli vážnému poranění hlavy u jednoho z nich povolal zahraniční leteckou záchranku,“ uvedl mluvčí Horské služby Radek Zeman.

Členové Horské služby muže ošetřili, umístili do vakuové matrace a převezli na saních za sněžným skútrem na domluvené místo. Jednoho z nich převzala posádka německého vrtulníku, druhého pak sanitní vůz.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků