Hlavní obsah
Pražský hrad Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Dva členy Zemanovy ochranky zadržela inspekce kvůli majetkové trestné činnosti

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zadržela na začátku týdne dva členy policejního Útvaru pro ochranu prezidenta ČR. Jsou podezřelí z majetkové trestné činnosti.

Pražský hrad Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Dva členy Zemanovy ochranky zadržela inspekce kvůli majetkové trestné činnosti

O případu ve středu informoval web Lidovky.cz. Podle něj inspektoři sledovali členy prezidentské ochranky delší dobu.

„V pondělí 15. února byli Generální inspekcí bezpečnostních sborů přímo na pracovišti zadrženi dva příslušníci Policie ČR - Útvaru pro ochranu prezidenta ČR. Jsou podezřelí z majetkové trestné činnosti," řekl Lidovkám.cz bez dalších podrobností státní zástupce Ondřej Šťastný z Městského státního zastupitelství v Praze s tím, že v případu dosud není nikdo trestně stíhán.

Mluvčí GIBS Ivana Nguyenová nechtěla případ komentovat.

Policejní Útvar pro ochranu prezidenta ČR zajišťuje bezpečnost hlavy státu. Ochranu poskytuje rovněž bývalým českým prezidentům po skončení jejich funkčního období a dalším chráněným osobám v jejich blízkosti.

Příslušníci útvaru se podílejí také na ochraně Pražského hradu.

Mezi zločiny spadající pod kategorii tzv. trestných činů proti majetku patří podle trestního zákoníku například krádež, zpronevěra a podvod. Patří sem rovněž trestné činy ohrožující nehmotné statky, pak je řeč například o porušení autorských práv nebo neoprávněném přístupu k počítačovému systému.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků