Hlavní obsah

Druhá nehoda polského autobusu za jeden den

U České Skalice na Náchodsku v sobotu odpoledne havaroval polský autobuus. Při nehodě bylo lehce zraněno sedm osob. Za sobotu je to již druhá nehoda autobusu z Polska na českém území.

Druhá nehoda polského autobusu za jeden den

Nehoda se stala na objížďce mezi Velkým Třebešovem a Mískolezy, kde se autobus zřejmě při vyhýbání s protijedoucím vozidlem převrátil do příkopu. Na místě zasahoval vrtulník. Řekl to ředitel záchranné služby hradeckého kraje Ladislav Žabka. Dva zraněné transportovali záchranáři do hradecké nemocnice. "Je u nich podezření na zlomenou nohu a poranění páteře," řekl Žabka. Zbylých pět zdravotníci odvezli k ošetření do nemocnice v Náchodě.

Autobusu se při nehodě ulomilo kolo a je nepojízdný. "Nyní pomáháme lidem vyndat z autobusu jejich zavazadla a autobus budeme vyprošťovat," řekl jeden ze zasahujících hasičů.

První nehoda polského autobusu se dnes časně ráno stala na dálnici D5 nedaleko Rokycan. Plně obsazený autobus s polskými turisty se střetl s nákladním automobilem. Řidič autobusu byl těžce zraněn a museli ho vyprostit hasiči, dalších pět cestujících bylo zraněno lehce. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků