Hlavní obsah

Dozorce nemůže za útěk vrahů Čabrady a Roztočila

Za útěk trestanců Romana Čabrady a Rostislava Roztočila z věznice v Plzni na Borech v listopadu 2005 nenese odpovědnost dozorce Tomáš Kulišan. Ten měl v den útěku odsouzených vrahů hlídat padesát odsouzených ve vězeňské dílně. Za uprchnutí trestanců mu hrozilo dvouleté vězení.

Dozorce nemůže za útěk vrahů Čabrady a Roztočila

Odvolací senát Krajského soudu tak v pondělí potvrdil březnový zprošťující rozsudek okresního soudu, proti němuž se odvolal státní zástupce. [celá zpráva] Rozhodnutí je pravomocné.

Podle obžaloby se dozorce provinil tím, že v den útěku neprovedl sčítání vězňů tak, jak mu ukládají předpisy. Neprováděl ho po půl hodinách, jak měl. Kulišan však jakoukoliv odpovědnost odmítal. Tvrdil, že plnil předpisy.

Roztočil i Čabrada se dozorce zastali. Uvedli, že jim útěk umožnila souhra řady okolností a zejména systémová chyba ve vězení.

Po útěku se na Borech změnila řada věcí. Vězeňská služba dosadila do věznice nové vedení a své tresty si zde již neodpykávají nejhorší vězni.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků