Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Čtyři miliony ukradené z domu na Zlínsku: Policie obvinila dva recidivisty

Policie zadržela a obvinila dva muže, které podezírá z únorové krádeže v jedné z obcí na Zlínsku. Podle vyšetřovatelů tehdy vykradli trezor v rodinném domě a z místa odnesli hotovost a věci za téměř čtyři miliony korun. Oba jsou pro kriminalisty známé firmy.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Čtyři miliony ukradené z domu na Zlínsku: Policie obvinila dva recidivisty

Policisté z krádeže a porušování domovní svobody obvinila dva muže ve věku 49 a 56 let. „Vykradli rodinný dům a jeho obyvatele připravili o téměř čtyři miliony korun,” sdělila ve čtvrtek mluvčí policie Monika Kozumplíková.

Na stopu dvěma podezřelým přišli policisté zejména díky poznatkům o tom, jakým autem se pohybovali u rodinného domu. Pátrání trvalo několik měsíců.

Krádež se stala během dne. Ve které obci k ní došlo, policie neupřesnila. Policisty tehdy přivolala majitelka domu. „Pachatelé odcizili zejména peníze, ale také elektroniku,” upřesnila mluvčí.

Starší ze zadržených podle ní pochází přímo z města, kde se krádež stala, mladší je ze západních Čech. „Mladší z pachatelů se v místě trvalého bydliště dlouhodobě nezdržoval, navíc nenastoupil do výkonu trestu odnětí svobody za obdobnou trestnou činnost,” uvedla Kozumplíková s tím, že policie muže vypátrala minulý týden na Blanensku a převezla ho rovnou do věznice.

„Oba muži za sebou mají kriminální minulost. Mladší byl trestaný celkem pětkrát pro majetkovou trestnou činnost, starší má v rejstříku trestů celkem 16 záznamů pro trestnou činnost násilnou i majetkovou. Nyní oběma recidivistům v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,” dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků