Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo

Členové útvaru rychlého nasazení zachránili řidiče, který zkolaboval na dálnici

Štěstí v neštěstí měl řidič, který v pátek ráno zkolaboval při řízení svého auta na dálnici D1 u Brna. Když jeho auto bez zjevné příčiny zůstalo stát v levém pruhu, okamžitě u něj zastavili kolem projíždějící dva členové Útvaru rychlého nasazení, kteří byli zrovna mimo službu. U řidiče středního věku okamžitě zahájili resuscitaci.

Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo
Členové útvaru rychlého nasazení zachránili řidiče, který zkolaboval na dálnici

Mladí muži z elitního policejního útvaru řidiče ihned po zastavení vytáhli z auta a začali s masáží srdce. Současně s tím také přes aplikaci Záchranka zavolali pomoc. „Musím říct, že věděli, jak na to. Byli pohotoví a zjevně zkušení. Jen jsem po telefonu kontroloval, zda dělají vše dobře. A dělali,“ smekl pomyslný klobouk operátor jihomoravské záchranky Ivo Klučinec.

Na místo po třech minutách od zavolání dorazil vrtulník a řidiče si převzali do své péče záchranáři. Podařilo se jim oběh pacienta obnovit, pak jej v kritickém stavu transportovali na urgentní příjem fakultní nemocnice v Brně.

„Příslušníci našeho útvaru podstupují kurzy první pomoci, učíme se, jak se zachovat v situaci, kdy jde někomu o zdraví či život. Jsme rádi, že to kolegové opět takto profesionálně zvládli,“ podotkl instruktor Útvaru rychlého nasazení, který si nepřál být jmenován.

Záchranáři současně upozornili i na výhody aplikaci Záchranka, která automaticky odešle přesnou polohu volajícího přímo na operační středisko, díky čemuž nemusí operátoři zdlouhavě zjišťovat, kde přesně je pomoc potřeba.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků