Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo

Členové útvaru rychlého nasazení zachránili řidiče, který zkolaboval na dálnici

Štěstí v neštěstí měl řidič, který v pátek ráno zkolaboval při řízení svého auta na dálnici D1 u Brna. Když jeho auto bez zjevné příčiny zůstalo stát v levém pruhu, okamžitě u něj zastavili kolem projíždějící dva členové Útvaru rychlého nasazení, kteří byli zrovna mimo službu. U řidiče středního věku okamžitě zahájili resuscitaci.

Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo
Členové útvaru rychlého nasazení zachránili řidiče, který zkolaboval na dálnici

Mladí muži z elitního policejního útvaru řidiče ihned po zastavení vytáhli z auta a začali s masáží srdce. Současně s tím také přes aplikaci Záchranka zavolali pomoc. „Musím říct, že věděli, jak na to. Byli pohotoví a zjevně zkušení. Jen jsem po telefonu kontroloval, zda dělají vše dobře. A dělali,“ smekl pomyslný klobouk operátor jihomoravské záchranky Ivo Klučinec.

Na místo po třech minutách od zavolání dorazil vrtulník a řidiče si převzali do své péče záchranáři. Podařilo se jim oběh pacienta obnovit, pak jej v kritickém stavu transportovali na urgentní příjem fakultní nemocnice v Brně.

„Příslušníci našeho útvaru podstupují kurzy první pomoci, učíme se, jak se zachovat v situaci, kdy jde někomu o zdraví či život. Jsme rádi, že to kolegové opět takto profesionálně zvládli,“ podotkl instruktor Útvaru rychlého nasazení, který si nepřál být jmenován.

Záchranáři současně upozornili i na výhody aplikaci Záchranka, která automaticky odešle přesnou polohu volajícího přímo na operační středisko, díky čemuž nemusí operátoři zdlouhavě zjišťovat, kde přesně je pomoc potřeba.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků