Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Stáňa Seďová, Právo

Čistka v ostravských erotických klubech: Policie obvinila 23 lidí z kuplířství

Ostravská policie provedla v sobotu razii v erotických klubech ve městě, celkem 23 lidí obvinila z kuplířství. Devět osob vzal soud do vazby. Obvinění jsou převážně provozovatelé nočních podniků.

Ilustrační foto Foto: Stáňa Seďová, Právo
Čistka v ostravských erotických klubech: Policie obvinila 23 lidí z kuplířství

Policisté uskutečnili akci nazvanou Anděl o víkendu po celé Ostravě. Vyslechli 160 osob a provedli 25 domovních prohlídek převážně v nočních podnicích. Podle policejní mluvčí Gabriely Holčákové akci předcházelo několikaměsíční vyšetřování.

„Na základě trestního oznámení bylo zahájeno prověřování ve věci podezření ze spáchání přečinu kuplířství. Po realizaci akce bylo zahájeno trestní stíhání provozovatelů nočních podniků, v nichž byly poskytovány sexuální služby za úplatu,“ informovala okresní státní zástupkyně v Ostravě Barbora Zajícová.

Podle ní se někteří obvinění k trestnému činu doznali, hrozí jim až čtyřletý pobyt ve vězení.

Kluby jsou nyní uzavřeny. Telefony, které uvádějí na svých webových stránkách, jsou buď nedostupné, nebo je nikdo nebere. Právu se podařilo s jednou z pracovnic klubu spojit telefonicky, ta se ale odmítla k důvodům razie vyjadřovat. „Nemám vám co říct,“ řekla a zavěsila.

Podle lidí ze sousedství erotického kubu v Ostravě-Mariánských Horách se zásah policie uskutečnil v nočních hodinách. „Bylo tady velmi živo, přijelo několik policejních aut a odvezli si několik holek, ale i nějaké chlapy. Nic víc nevím,“ řekla žena ze sousedství.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků