Hlavní obsah
Výhled ze Skalky Foto: Jiří Cysař

Čínský gang půjde kvůli nájemným vraždám před soud

Čtveřici čínských občanů minulý týden obžalovala státní zástupkyně Hana Vlášková ze spáchání dvojnásobné nájemné vraždy jejich krajana (38) a jeho přítelkyně (33). Muži údajně za objednanou likvidaci vyinkasovali deset tisíc dolarů (zhruba tři sta tisíc korun).

Výhled ze Skalky Foto: Jiří Cysař
Čínský gang půjde kvůli nájemným vraždám před soud

Podle žalobkyně zadavatele obou vražd policie nikdy nevypátrala. Není také jasné, kdo zvolil tak brutální způsob usmrcení náruživého hráče kasina a zároveň údajně dealera heroinu a jeho přítelkyně. Oba byli totiž ve svém bytě v Praze 4 uškrceni.

"Jsem přesvědčena, že čtveřici usvědčuje dostatek důkazů. Mezi nimi i přiznání některých z nich," konstatovala žalobkyně. Podezřelé Asiaty se policii podařilo zatknout postupně během loňského roku. Posledního v polovině července v Litoměřicích.

Únos mladé Číňanky 

Dva z podezřelých podle policie zároveň patří do sedmičlenné skupiny, která je trestně stíhána za únos čtyřiadvacetileté ženy, dcery čínského majitele restaurace. K činu došlo loni na počátku ledna v Praze 10. Pachatelé požadovali po jejím otci výkupné ve výši dvou set tisíc dolarů (přes sedm miliónů korun). Otec jim v obavě o život své dcery zaplatil dva milióny korun a dívka byla po měsíci věznění ve špatných hygienických podmínkách propuštěna.

Případy se zřejmě spojí

Její rodina únos policii zpočátku oznámila, nicméně později ze strachu přestala spolupracovat. Policie přesto útočníky dopadla a obvinila z braní rukojmí a zbavení osobní svobody.

"V současné době se obžalovaní seznamují se spisem, pak by měl vyšetřovatel podat návrh na podání obžaloby," konstatoval k tomu žalobce případu s tím, že k soudu by měl případ být odeslán nejpozději do poloviny února, vzhledem ke končícímu termínu vazby.

Proces se u soudu zřejmě spojí, a tak by mělo společně usednout na lavici obžalovaných devět lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků