Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Hazir Reka, Reuters

Chlapec vypadl v Ivančicích z kolotoče a těžce se zranil

Proraženou lebkou skončil v neděli při svatojakubské pouti pád patnáctiletého chlapce z kolotoče v Ivančicích na Brněnsku. Hoch se zřítil z výšky šesti metrů. Jeho stav je velmi vážný, řekla mluvčí jihomoravské záchranné služby Barbora Zuchová.

Ilustrační foto Foto: Hazir Reka, Reuters
Chlapec vypadl v Ivančicích z kolotoče a těžce se zranil

„Po pádu z šesti metrů si hoch navíc poranil ruce. Jeho stav je velmi vážný. Případ nám byl hlášen jako pád z kolotoče. Na místě zasahovala posádka záchranářů, která přivolala vrtulník. Poškozený utrpěl mnohočetná vážná zranění a v umělém bezvědomí a napojený na dýchací přístroje byl převezen do nemocnice v Brně-Bohunicích," uvedla jihomoravské záchranné služby Barbora Zuchová.

K neštěstí došlo v neděli odpoledne z dosud neznámých příčin. Podle dostupných informací vypadl chlapec z atrakce ve stylu Indiana Jones.

„Co neštěstí předcházelo, se zatím neví, případem se zabývá policie. Bližší informace k události by mohly být k dispozici v pondělí,“ řekla mluvčí policie Andrea Procházková.

Není jasné, jak k neštěstí mohlo dojít. Možné ale prý je, že dotyčnému uškodila jeho nadváha a baculatá postava. Svědkové mají za to, že se mu kvůli rozložité postavě nezajistil bezpečnostní rám. Kvůli tomu ho pak ze sedačky vymrštila odstředivá síla.

 

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků