Hlavní obsah
Foto: Archiv ČPZP

Češi chtěli z Indie propašovat 352 zvířat a rostlin

Minulý týden v pátek zadrželi celníci na pražském ruzyňském letišti pět cestujících, kteří se pokusili do České republiky propašovat 352 kusů živých zvířat a rostlin. Jednalo se zejména o žáby, plazy, motýly a orchideje. V úterý o tom informoval Zdeněk Málek z Celního ředitelství Praha.

Foto: Archiv ČPZP
Češi chtěli z Indie propašovat 352 zvířat a rostlin

Čeští občané přicestovali z Indie a podle jejich slov byli na dovolené, odkud si chtěli přivézt zvířata pro vlastní chov. Před pracovníky celní správy však celý kontraband zatajili a deklarovali pouze upomínkové předměty.

Při důkladné kontrole u nich celníci objevili množství živých organismů, z nichž 71 kusů, především žab, podléhá Úmluvě CITES a jejich dovoz a obchod s nimi je bez patřičných povolení zakázán. Celá objevená zásilka rostlin a živočichů byla zajištěna a převezena do karantény, kde budou čekat na rozhodnutí příslušných orgánů. V letošním roce je to již několikátý důkaz o pašování chráněných živočichů a rostlin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků