Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Čerstvě propuštěný vrah v Havířově pobodal ženu

Jen měsíc poté, co si odseděl několikaletý trest za vraždu, napadl s nožem v ruce v Havířově 36letý muž o tři roky mladší ženu. Ta je nyní s vážným poraněním zad v nemocnici. Násilník vytáhl na ženu nůž v sobotu přibližně v půl sedmé večer v jednom z bytů na Majakovského ulici.

Foto: Profimedia.cz
Čerstvě propuštěný vrah v Havířově pobodal ženu

Proč muž ženu bodl, v tuto chvíli není jasné. Na místo události přivolali pomoc sousedé.

"Pachatel se odmítá vyjádřit,“ uvedl mluvčí Krajského ředitelství policie Severomoravského kraje Miroslav Pech s tím, že žena momentálně nemůže o útoku vypovídat, neboť je v umělém spánku. "Je mimo ohrožení života,“ dodal.

Podle mluvčího moravskoslezských záchranářů byla žena zraněna na zádech. "Utrpěla těžké zranění. Dvě posádky ošetřily krvácející ránu, zajistili žilní vstup a podali léky. Ženu poté záchranáři transportovali na urgentní příjem nemocnice Havířov,“ popsal.

Stejně jako je nejasné, co bylo důvodem pobodání, zkoumá policie i to, v jakém vztahu je pachatel s obětí. "V nejbližších hodinách zahájíme trestní stíhání, zítra požádáme o uvalení vazby,“ doplnil policejní mluvčí Pech.

Sebevrah v Havířově 

Kromě pobodané ženy šetřili policisté v průběhu sobotní noci v Havířově i úmrtí osmatřicetiletého sebevraha. Ten krátce před třetí hodinou ranní vypadl či vyskočil z třetího patra panelového domu.

"Lékař zjistil, že postižený nejeví známky života. Nedýchal a byl bez srdeční akce. Při pádu z výšky utrpěl devastující poranění hlavy. Muž zraněním podlehl ještě před příjezdem záchranářů,“ uvedl mluvčí záchranářů Humpl. Podle karvinské policejní mluvčí Zlatuše Viačkové spadl muž bez cizího zavinění.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků