Hlavní obsah
Zadržení migranti Foto: Celní správa

Celníci vyhmátli na poli u dálnice D2 nelegální migranty

Hlídka celníků odhalila v úterý u dálnice D2 u Lanžhota na Břeclavsku tři cizince, kteří u sebe neměli doklady. Pravděpodobně jde o nelegální migranty.

Zadržení migranti Foto: Celní správa
Celníci vyhmátli na poli u dálnice D2 nelegální migranty

Celníci se v úterý krátce po poledni po obědové přestávce chystali vyjet z pracoviště u Lanžhota znovu na kontrolu vozidel na zpoplatněných komunikacích.

„V tu chvíli si všimli, že se v dálce na polní cestě pohybují nějaké osoby. Vzhledem k tomu, že v těchto místech byli již několikrát zadrženi nelegální běženci, rozhodli se tyto osoby zkontrolovat,“ uvedla ve čtvrtek mluvčí jihomoravských celníků Lada Temňáková.

Jakmile trojlístek zjistil, že vzbudil nevyžádanou pozornost, dal se na útěk. Celníci si proto vyžádali pomoc, do oblasti vyjeli kolegové se psovodem. V oblasti s hustou sítí lesních cest nakonec slavili úspěch. Skupinku zajistili ve chvíli, kdy se šplhala u říčky Kyjovky na dálniční most.

„Nikdo z nich neměl u sebe doklad totožnosti a nebylo možné zjistit jejich původ. Jeden z mužů byl schopen částečně komunikovat v angličtině. Muži byli prochladlí, měli hlad a žízeň, a tak jim celníci dle momentálních možností poskytli alespoň základní občerstvení. Vzhledem k nepříslušnosti celní správy se na místo posléze dostavila hlídka Policie ČR a muže převzala k dalšímu šetření,“ dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků