Hlavní obsah
Jaroslav Přikryl (vpravo) se svým advokátem Foto: Petr Kozelka, Právo

Bývalý šéf brněnských strážníků zatím do vězení nemusí, má chatrné zdraví

Někdejší šéf brněnské městské police Jaroslav Přikryl zatím nemusí nastoupit do vězení, kde si má odpykat 1,5 roku za zahlazování pokut svým známým a neoprávněné lustrování lidí v počítačovém systému strážníků. Brněnský městský soud mu totiž potvrdil půlroční odklad nástupu do výkonu trestu.

Jaroslav Přikryl (vpravo) se svým advokátem Foto: Petr Kozelka, Právo
Bývalý šéf brněnských strážníků zatím do vězení nemusí, má chatrné zdraví

Informaci o chatrném zdraví někdejšího mocného muže moravské metropole potvrdila mluvčí městského soudu Petra Hovorková.

„Ve věci Jaroslava Přikryla bylo usnesením rozhodnuto o odkladu výkonu trestu odnětí svobody na potřebnou dobu v trvání šesti měsíců od právní moci usnesení. O odkladu bylo rozhodnuto z důvodu přetrvávajícího špatného zdravotního stavu odsouzeného, kdy mu tento brání v nástupu výkonu trestu odnětí svobody,“ konstatovala.

Přikryl před svým nástupem na pozici ředitele brněnských strážníků působil dlouho u republikové policie v nejvyšších funkcích, hovořilo se o něm dokonce jako o možném kandidátovi na policejního prezidenta.

Vaz mu zlomilo zahlazování přestupků v dopravě, kdy vycházel vstříc svým známým. Když jej kvůli tomu začala vyšetřovat policie. Dopustil se dalšího trestného činu tím, že neoprávněně lustroval lidi v systému strážníků, aby ukázal, že domluvou se řešily některé přestupky běžně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků