Hlavní obsah
 

Bezohledný úprk piráta silnic. V Praze ujížděl policistům v protisměru i na červenou

Policisté v Praze ve čtvrtek večer pronásledovali vozidlo, které způsobilo dopravní nehodu. Řidič následně začal z místa nehody ujíždět. Jeho bezohlednou jízdu zachytila kamera v policejním voze.

 
Bezohledný úprk piráta silnic. V Praze ujížděl policistům v protisměru i na červenou

K honičce došlo krátce před devatenáctou hodinou v pražské Výstavní ulici. Policisté si všimli vozidla, které způsobilo dopravní nehodu, proto se ho rozhodli zastavit.

„V momentě, kdy se na policejním autě rozsvítily majáky, řidič sešlápl plyn a začal ujíždět Novopetrovickou ulicí protisměrem. Policisté ihned informovali ostatní hlídky v okolí, které jim jely na pomoc,” uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Během pronásledování řidič projel několik křižovatek na červenou. Následně dokonce najel na kruhový objezd v protisměru. „Při manévrech na Štěrboholské spojce pak způsobil další nehodu, ale ani to ho neodradilo a dál pokračoval v nebezpečné jízdě,” dodala Siřišťová.

Policisté vůz dostihli v Dolních Počernicích, kde řidič narazil do stromu. Ani v tu chvíli se nevzdal a začal před policisty utíkat. Policisté proto vystřelili varovný výstřel a po několika metrech podezřelého doběhli a zadrželi.

Ukázalo se, že dopadený, že sedmatřicetiletý muž dostal dva zákazy řízení, které jsou stále v platnosti. Dokonce má příští rok nastoupit do vězení.

V minulosti již několikrát policii ujížděl pod vlivem návykových látek. „Jestli byl řidič pod vlivem drog i v tomto případě se zjistit nepovedlo, jelikož odmítl test na drogy,” uzavřela policejní mluvčí.

Dopadený muž je podezřelý z trestných činů maření úředního rozhodnutí a obecného ohrožení. V případě odsouzení mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků