Ihned po incidentu byl postřelený převezen rychlou záchrannou službou do jindřichohradecké nemocnice. Výstřely mu způsobily těžká poranění s několikanásobným poškozením tenkého střeva. Podle vyjádření lékařů se jedná o zranění takového rozsahu a charakteru, že by bez včasného ošetření umřel.

Střelec byl vyšetřovatelem obviněn z pokusu vraždy a hrozí mu až patnáct let vězení.

Spor se údajně táhl léta

"V současné době je v policejní cele. Krajskému státnímu zastupitelství bude podán podnět ke vzetí obviněného do vazby," podotkl mluvčí jihočeské policie Dušan Klícha.

Poznamenal, že muž střílel z legálně držené pistole ráže 6,35 milimetrů, která byla zajištěna. Právu se podařilo zjistit, že spor, který mezi sebou dva muži měli, mohl mít původ už v minulosti.

Podle soudního psychologa Rostislava Nesnídala tento případ jen potvrzuje nutnost zavedení psychotestů před vydáváním zbrojních pasů. "Myslím, že rozumný, vyrovnaný člověk si s sebou zbraň do restaurace nebere. Pokud by mu někdo udělal před vydáním zbrojního pasu psychotest, určitě by zbraň nedostal. Musí se z části jednat o člověka, který má určité komplexi a na veřejnosti si nevěří. Kdyby nebyl držitelem pistole, skončila by tato slovní potyčka pravděpodobně nanejvýš fackou," dodal Nesnídal.