"Z místa nehody jsme do nemocnice odvezli dva těžce zraněné spolujezdce z automobilu. Jeden měl poraněný hrudník, druhý břicho," uvedla pro Právo mluvčí plzeňské záchranné služby Lenka Ptáčková.

Podle mluvčí plzeňských policistů  Martiny Kohoutové dosud  není jasné, proč třiatřicetiletý řidič vozidla Renault Master vyjel mimo vozovku. Ten jako jediný z tříčlenné osádky vozu náraz přežil bez zranění.

"Nebyl ještě vyslechnutý, aby se k tomu vyjádřil," upřesnila Kohoutová. Policisté zatím neznají ani počet  lidí, kteří v době nehody stáli na tramvajové zastávce za sloupem elektrického osvětlení a byli tak bezprostředně ohroženi. "Přihlásili se nám tři svědci, kteří by mohli tyto údaje upřesnit," uzavřela Kohoutová.  

Událost se stala na frekventované čtyřproudé silnici. Automobil prorazil zábradlí a vjel ze silnice na nástupiště, kde se v polovině zastavil o sloup veřejného osvětlení, který ho dál nepustil. Za sloupem přitom stáli lidé čekající na tramvajový spoj.

Po nehodě byl přerušen tramvajový provoz, ten se ale podařilo postupně obnovit, neboť automobil nezasahuje do kolejiště. Při nárazu se vysypal z korby náklad trubek, nástupiště zasypalo také čelní sklo.