Otec ho údajně bil a týral, takže v poslední lednový den letošního roku vyvrcholil konflikt tím, že Řepka vzal nůž dlouhý 17,5 cm a svého otce nejméně třikrát bodnul do obličeje, zad a břicha.

"Vina obžalovaného je jednoznačně prokázaná jak jeho doznáním, tak i zajištěnými důkazy, které spolu vzájemně korespondují. Navíc podle dalších svědků se obžalovaný svým činem chlubil v hospodě. Nemohli jsme vzít v úvahu, že šlo o nutnou obranu, kterou obžalovaný údajně reagoval na útok svého otce. Je jednoznačné, že jednal v úmyslu usmrtit," uvedl při zdůvodnění trestu předseda senátu Miroslav Novák.

Během celého procesu se smál

Obžalovaný muž, který je podle znalců těžko vychovatelným a není schopný se soustředit na problémy, se po celou dobu procesu smál a choval velmi podivně. Přesto přiznal, že otce zabil a vzpomínal přitom na historky, kdy ho otec týral nebo kdy spolu měli konflikty. Dokonce uvedl i brutálnější způsob vraždy, než jaký se skutečně stal.

"Já jsem otce neměl rád, on mě týral a já jsem byl jeho obětí, navíc ani nevím, jestli je skutečně mým otcem. Bodl jsem ho třemi různými noži a ne jedním, jak mě tady ukazujete. Pokud jsem už použil násilí, tak to bylo v nutné obraně, protože mě před tím napadl tyčí a udeřil mě do hlavy, až se mě rozsvítilo," vypovídal Řepka, který se po celou dobu zajíkal smíchy.

Soudci žádnou polehčující okolnost nenašli

Čin se stal letos 31.ledna v rodinném domku v Podivíně, kde se otec se synem pohádali. Při konfliktu Řepka nejdříve svého otce napadl pěstmi a kopanci a pak ho bodl třikrát do různých částí těla, čímž mu způsobil těžké krvácivé zranění a 58letý muž zemřel.

Tělo otce uložil v kůlně, kde ho policisté po čtyřech dnech našli. "No kam jsem ho měl dát, měl jsem ho odnést do krematoria? Nic jiného jsem s ním udělat nemohl," vysvětlil Řepka místo, kam mrtvolu muže položil.

Soudci nakonec nenašli žádnou polehčující okolnost a poslali Řepku do vězení na 12 let. Ten trest přijal a řekl, že si to odsedí a nebude se hádat. Státní zástupkyně se k rozsudku nevyjádřila.