"Já se vám tamhle položím, nechávám svůj penis k dispozici a budu vám říkat, jak se cítím," říká v televizním záznamu Ondřej Trojan.

"V žádném případě nešlo o mé uspokojení, o nabídku sexu. To naprosto popírám," řekl Právu v úterý doktor Trojan. "Chtěl jsem jí nabídnout tento způsob jako sice nestandardní metodu, ale metodu, která by jí mohla pomoci."

Jeho kolegové z branže jsou ale postupem Trojana velmi překvapeni a zaskočeni. "Samozřejmě to by lékař v žádném případě dělat neměl. Je to porušení etiky lékařského povolání a kolega Trojan jistě bude po zásluze potrestán," řekl Právu snad nejznámější sexuolog v České republice doktor Radim Uzel.

Sexuologové jsou zjednání Trojana zděšeni i proto, že by celý případ mohl vrhnout stín na sexuologii jako takovou. Proto Trojanovi pozastavili členství v sexuologické společnosti a doporučili lékařské komoře zvážit odejmutí licence.

Doktor Trojan Právu ještě řekl, že v budoucnu už nechce léčit ženy a bude se věnovat pouze sexuálním poruchám buď manželských párů, anebo výhradně mužů.