Podle verdiktu postupoval opavský okresní soud při vyhodnocení všech důkazů při řízení o žádosti o podmínečné propuštění Bulawy správně a všechny náležitosti správně vyhodnotil. V rozhodnutí Nejvyššího soudu stojí, že obviněný ve výkonu trestu svým chováním a plněním povinností prokázal polepšení. Nejvyšší soud se tak ztotožnil s verdiktem opavského soudu.

Oproti tomu dobré chování jako důvod předčasného propuštění nestačilo ministerstvu spravedlnosti. Ve stížnosti ministerstvo uvedlo, že Bulawa měl před tragickou nehodou už více jak třicet záznamů kvůli dopravním přestupkům. Že povede v budoucnu "řádný život" se tak nedá očekávat. To je přitom jedna z podmínek pro zkrácení trestu.

Bulawa si za způsobenou tragickou nehodu vyslechl čtyřletý trest. Propuštěn byl po dvou letech za mřížemi. Po krátké době na něj však bylo opět uvalena vazba kvůli podezření z trestné činnosti v jiné kauze. Ve vazbě je dosud.

Nehoda se stala 4.října 2003 když se Bulawa vracel z diskotéky. Ve vysoké rychlosti a pod vlivem alkoholu narazil do policejního vozu, který byl odmrštěn několik desítek metrů a narazil do stromu. Na místě nehody zemřeli dva policisté, třetí zemřel v nemocnici.