"V sobotu muselo být nasazeno celkem 37 profesionálních i dobrovolných hasičů na záchranu sedmi osob, se kterými se na řece Svatavě na Sokolovsku převrátil přetížený raft. Všichni dobrodruzi, kteří zaměstnali i policisty a zdravotníky, museli být převezeni záchrannou službou do nemocnice," uvedl mluvčí hasičského záchranného sboru Petr Kopáček.

V sobotu záchranáři pomáhali také muži, který se převrhl se svojí loďkou na Labi u obce Oseček na Nymbursku. Do této akce byl nasazen také vrtulník, stejně jako do páteční záchrany dvou lidí z člunu na rozvodněné Bystřici poblíž Domašova nad Bystřicí na Olomoucku. Ve středu lovili záchranáři čtyři převrácené raftaře na řece v Jihlavě.

Je až s podivem, kolik lidí se vydá, zpravidla bez minimálního bezpečnostního vybavení a znalostí, do rozbouřených toků. "Lidé podceňují sílu vodního živlu, zbytečně riskují a snaží si za každou cenu užít si rozvodné řeky. Ohrožují vlastní zdraví a život. Svým jednáním navíc zbytečně přidělávají práci záchranářům, kteří jsou zejména v době povodní potřeba na mnoha místech," doplnil mluvčí hasičů.