Kájínka do soudní síně přivedli stejně jako v minulosti členové speciálních bezpečnostních jednotek. Kajínek měl pouta pouze na rukách a na chodbě ho několika výkřiky podpořili fanoušci.

Soud začal výslechem Jany Chalupové, jejíž svědectví si vyžádala Kajínkova obhájkyně Klára Slámová. Chalupová měla v prezidentské kanceláři Václava Havla na starosti udělování milostí. Kajínek tehdy požádal prezidenta o milost a Havel ji zamítl. Podle Slámové ale prý Chalupová pochybovala o tom, že soudy rozhodly v Kajínkově případu spravedlivě. Slámová už naopak přestala trvat na výslechu svědků Alexandra Hegedüsse a Jana Mikeše.

Hegedüss měl Chalupové údajně sdělit, že o stotisícové částce jako odměně pro Kájínka za vraždu lhal. Měl tak jednat na základě nátlaku policie, která mu za spolupráci měla přislíbit nižší trest v jeho jiném případu.

"Kontaktoval mě nejdříve telefonicky a pak se uskutečnila schůzka. Sdělil mi, že nemá čisté svědomí a uvedl, že v Kajínkově případu nevypovídal pravdu a nic o něm neví, že se cítí povinen mi to říci . Lživě tak měl tehdy podle svých slov vypodívat o tom, že by někomu nabízel nebo předával 100 tisíc korun za vraždy. To, že přišel ze své vlastní iniciativy i co mi sdělil a co jsem o případu již z šetření naší kanceláře věděla, mi vyšlo, že jeho sdělení je velmi pravděpodobné," vypověděla Chalupová před soudem s tím, že z celého hovoru s ním nabyla také dojem, že byl ke své výpovědi před soudem nucen.

Soud byl původně nařízen na dva dny. Poslední jednání bylo v říjnu. Protože tehdy opět nepřišli oba svědci, bylo líčení odročeno.

Kajínek byl odsouzen k doživotnímu vězení za dvojnásobnou nájemnou vraždu. Podle soudů zastřelil v roce 1993 plzeňského podnikatele a jeho ochranku. Vězeň tvrdí, že je nevinný. Domáhá se u Krajského soudu v Plzni obnovy procesu. Řízení se vleče už třetí rok. Krajský soud jeho žádost v roce 2004 zamítl, ale vrchní soud případ vrátil zpátky. Kauza se začala znovu projednávat v Plzni loni na jaře.