Tragická nehoda se stala například v sobotu odpoledne na namrzlé silnici E55 u Borku poblíž Českých Budějovic, kde se srazila tři osobní auta. Při nehodě zahynula jedna žena a tři lidé byli těžce zraněni. Asi pětadvacetiletý řidič vozu Škoda 120 tam dostal smyk na náledí a vjel do protisměru, kde se střetl se dvěma dalšími auty. "Vezl rodiče, jeho maminka zemřela na místě," řekla mluvčí českobudějovické policie.

Svým zraněním podlehla i třiasedmdesátiletá důchodkyně, kterou v sobotu večer srazil na přechodu pro chodce v centru Olomouce neznámý řidič. Řidič ji nabral a vláčel ji několik desítek metrů na kapotě vozu. Z místa nehody ujel. [celá zpráva]

Lidský život si vyžádala i páteční dopravní nehoda způsobená náledím na Zlínsku. Dodávka se čelně střetnula s nákladním vozem, starší muž sedící na místě spolujezdce zemřel.

Vážná nehoda, která nesouvisela přímo s nepřízní počasí, se stala v sobotu v Liberci. Při havárii autobusu s kamiónem se zde zranilo 15 lidí. Kolizi zřejmě zavinil rychle jedoucí řidič kamiónu. [celá zpráva]

V první polovině posledního předvánočního víkendu bylo podle Kubaláka těžce zraněno 26 lidí, 245 jich bylo zraněno lehce. Policisté vyčíslili celkovou škodu na 91,5 miliónu korun.

Tento víkend podle policejních statistik ale nebyl letos nejhorší. Například v sobotu 15. října zemřelo během jediného dne 12 lidí, 11 osob zahynulo v červenci na svátek Cyrila a Metoděje. Od počátku letošního roku zemřelo na českých silnicích více než tisíc lidí. Do konce listopadu evidují policisté pouze 23 dnů, kdy si dopravní nehody nevyžádaly žádný lidský život.