Dle názoru žalobce Hübner svoji bývalou partnerku také znásilnil. Tohoto obvinění byl však obžalovaný středečním verdiktem definitivně zproštěn. Vrchní soud tak potvrdil původní zářijový rozsudek pražského městského soudu.

Soud souhlasil i s nižším trestem, než je zákonem daná minimální desetiletá sazba za pokus o vraždu. "Pokus nedosáhl takové intenzity, také tragický následek nenastal, navíc se obžalovaný sám přihlásil policii a vše přiznal, tedy kromě znásilnění. To se nepodařilo prokázat," uvedl mluvčí vrchního soudu Jan Fořt.

Nabízel ženě sex za úplatu

Událost se stala minulý rok v prosinci, týden poté, co se od Hübnera odstěhovala bývalá partnerka. Obžalovaný vlákal ženu do bytu v pražské Písnici pod záminkou předání stvrzenky o zaplacení dluhu za plyn. Dle státního zástupce tam ale po ženě požadoval sex, dokonce za úplatu ve výši 3000 korun.

Dívka ale odmítla a dostala prý facku. Hübner ji pak odvlekl do postele kde ji měl škrtit, dusit polštářem a nakonec bodnout do krku. Čin ale nedokonal, asi se zalekl krve. Soud se však přiklonil k názoru, že Hübner chtěl dívku zavraždit. Původně chtěl po svém činu spáchat sebevraždu, zanechal dokonce dopis na rozloučenou.