Zraněného muže, který stál na protější straně rybníka, zasáhlo celkem osm broků, a to do spánku, ramene, paže, dlaně a stehna. Lékaři odhadují dobu léčení na šest týdnů.

Lov kachen myslivci zorganizovali na přírodním chovném rybníku. V okamžiku, kdy se kachny začaly zvedat z ostrůvku zarostlém křovinami, spustili myslivci palbu. Nevšimli si ale, že na protější straně se pohybuje jejich 53letý kolega. "Policisté věc šetří pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví," uvedla mluvčí policie Dagmar Bednarčíková.

Hospodář zdejšího mysliveckého sdružení Vlastimil Šnajder řekl Právu, že si nešťastnou událost nedokáže vysvětlit. "Na břehu bylo pět myslivců, kteří stříleli po kachnách. Nevím, jak je možné, že se tam Franta připletl a že si ho nikdo nevšiml," řekl Šnajder. Dodal, že nyní bude velmi těžké, až nemožné zjistit, kdo konkrétně vystřelil.

Podle lékařů zatím není jasné, zda bude mít myslivec trvalejší následky. "Hospitalizován byl v nemocnici od soboty do pondělka, kdy byl po odstranění broků propuštěn. Pacienta nyní čekají další ošetření a zatím není zcela jasné, jaký další průběh bude jeho zranění mít," uvedla mluvčí nemocnice ve Frýdku-Místku Inéz Bortoliová.