Kamión s Krejčířovým majetkem zadrželi policisté také v pondělí při celní deklaraci ve skladu v Králově Dvoře na Berounsku. Podle ČT měl namířeno do zahraničí mimo EU.

ČT uvedla, že policisté šli do firmy Krijcos ve Všenorech a areálu Olympia v Mokropsech najisto. To, že by tu mohl být schován Krejčířův majetek, zjistili před několika dny. Kdo sem věci schoval, ale policie nechtěla sdělit.

O zabavení věcí rodiny Krečířových rozhodlo Vrchní státní zastupitelství. "Policejní orgány zjistily, že s tímto majetkem je manipulováno a že hrozí převoz do zahraničí," řekl televizi Vladimír Tryzna ze zastupitelství. "Předpokládáme, že jsme ještě v případě Radovana Krejčíře neskončili," dodal náměstek ředitele finanční policie Tomáš Martinec.

Zabavený majetek převezme Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Jeho pracovníci již v pondělí převezli kvůli bezpečnosti Krejčířovy věci ze zadrženého kamionu do utajených skladů ve Středočeském kraji. "Jedná se zhruba o 3000 položek, které budou v nejbližší době oceněny, řádově se jedná o milióny korun," řekl ČT středočeský ředitel úřadu Vladimír Hůlka.

Miliardář obviněný z přípravy vraždy a podvodů se již dva měsíce skrývá před policií. Hovoří se o tom, že utekl do zahraničí, přičemž média nejčastěji zmiňují Spojené arabské emiráty a Seychely. Minulý týden zmizela podle tisku i Krejčířova žena, viněná z praní špinavých peněz. Objevuje se podezření, že odjela za manželem do zahraničí a nehodlá se vrátit.