Zásah podle něj komplikuje vítr i těžko přístupný extrémně kopcovitý terén těžko dostupný pro příjezd cisteren. Hasiči museli na několika úsecích natáhnout desítky metrů hadic. „Jde o složitější zásah. Na jeho likvidaci se podílí patnáct jednotek hasičů,“ konstatoval Hošák.

V noci na neděli bylo podle něj požářiště rozděleno do tří úseků a u rybníků bylo zřízené čerpací stanoviště. Hasiči nejvíce zasažená místa procházeli, rozhrabávali a prolévali vodou. Požár se jim podařilo lokalizovat krátce v neděli krátce před šestou hodinou ranní.

Požár zachvátil plochu zhruba deseti hektarů.

Požár zachvátil plochu zhruba deseti hektarů.

FOTO: HZS Olomouckého kraje

„Za světla se odkryla skrytá hoření. Během ranních hodin došlo k prostřídaní zasahujících jednotek. Jedná se o časově velmi náročný zásah, který potrvá delší dobu, a i po jeho skončení bude nutný ohled vlastníků,“ upozornil mluvčí

Příčina vzniku požáru, který vypukl v oblasti Velké Střelné zhruba pět kilometrů od Města Libavá, je zatím nejasná. Nemá souvislost s vojenskou činností. „O víkendu nebyl ve výcvikovém prostoru ani voják, nestřílelo se, požár tak nebyl důsledkem vojenské činnosti,“ sdělil ČTK přednosta újezdního úřadu Ladislav Zakuťanský.

Způsobena škoda na porostu je podle Hošáka odhadována v řádu milionů korun.