Kriminalisté zadrželi 33letého podezřelého už den po vraždě v Praze, informovali o tom ale až nyní ve středu. Dopadení nebylo podle mluvčího policie Tomáše Hulana jednoduché, protože útočník se s obětí neznali.

„Osoby mezi sebou neměly žádný vztah, ba co víc, následné prošetřování ukázalo, že se žena stala obětí tohoto násilného skutku pouze náhodou,“ uvedl Hulan.

Požár v bytě s mrtvou ženou v Praze založil vrah. Zakrvácený utekl

Během vyšetřování detektivové přišli také na to, že muž má na svědomí ještě další skutek. Před půl rokem se měl dopustit znásilnění v Praze 4. Proto byl obviněn nejen z vraždy, ale i ze znásilnění. Kriminalisté se navíc domnívají, že má na svědomí i další činy. Hrozí mu 20 let vězení nebo výjimečný trest. Muž je ve vazbě.

Užíval drogy

„K obviněnému kriminalisté také zjistili, že je konzumentem omamných a psychotropních látek. Z toho důvodu zadali kromě jiného i znalecký posudek ke zjištění, jak dalece se mohlo užívání drog promítnout do násilnického jednání obviněného,“ konstatoval mluvčí policie.

Čin se odehrál 2. května v Hasově ulici. K požáru bytu vyjeli policisté a hasiči kolem desáté hodiny dopoledne. Uvnitř bytu našli kromě oběti také munici včetně granátu. Pyrotechnik následně uvedl, že munice nebyla funkční, policisté však museli z domu evakuovat 78 lidí. Obětí vraždy byla 56letá žena, která byla v době činu v bytě sama. Po činu obviněný založil požár, aby zamaskoval stopy.