„Policisté zjistili, že pravděpodobně podnapilý šestnáctiletý mladík frajeřil před svým spolubydlícím na pokoji a chtěl předvádět na balkoně pokoje akrobatické kousky na zábradlí,“ uvedl mluvčí policie Jiří Matzner.

Kamarád mu v tom chtěl zabránit. Než však zasáhl, spadl mladík z balkonu ve třetím patře budovy. Vychovatelka ihned přivolala záchrannou službu, která chlapce převezla na traumacentrum nemocnice.

Utrpěl poranění hrudníku

„Při příjezdu posádky byl mladík v podnapilém stavu při vědomí a utrpěl poranění hrudníku,“ sdělila Právu mluvčí jihočeských zdravotních záchranářů Petra Kafková.

Ředitel Domova mládeže U Hvízdala David Hulec nechtěl událost komentovat. „V tuto chvíli já nemám ještě veškeré informace a nechci se k tomu ani vyjadřovat. Předpokládám ale, že mladík pod vlivem alkoholu nepřišel, že porušil zákaz a popíjel na pokoji. Vychovatelé, kteří v noci sloužili, jsou po noční a mají volno, ještě jsem s nimi nemluvil,“ konstatoval Hulec.

„Viníkem celé události je tak pravděpodobně alkohol v kombinaci s frajeřením a přeceněním svých schopností. Vánoční doba je také časem různých večírků. Chovejme se proto tak, aby na nich či po nich nebyla asistence záchranářů či policistů potřeba,“ zdůraznil mluvčí policistů.