Dům v části města Svibice patří soukromé společnosti, hořet v devátém patře začalo hořet před 9. hodinou. „Hasiči evakuovali ze čtyř pater 35 osob a zachránili další dvě děti. Snesli je na rukou až do bezpečí,“ popsal mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Mluvčí českotěšínské radnice Dorota Havlíková řekla, že hasiči přizvali na místo i vedení města, kdyby bylo třeba koordinovat pomoc a náhradní ubytování. Podle starosty Víta Slováčka (KDU-ČSL) došlo naštěstí jen k zakouření společných prostor.

Hasiči museli evakuovat téměř 40 lidí.

Hasiči museli evakuovat téměř 40 lidí.

FOTO: HZS Moravskoslezského kraje

„Kolem 11 hodiny, po odvětrání, se lidé začali vracet do svých bytů,“ uvedl s tím, že město bylo připraveno lidem v případě potřeby poskytnout pomoc. „Ale jsem velmi rád, že všichni budou moci strávit Vánoce doma a doufám, že již nic nepříjemného nás nepotká,“ doplnil starosta.

Hasiči oheň uhasili za necelou půlhodinu. „Kouř poškodil na chodbě omítky, elektroinstalaci a linoleum. Předběžná škoda byla odhadnuta na 100 tisíc korun,“ uvedl mluvčí hasičů Kůdela a dodal, že při požáru nebyl nikdo zraněn. Příčina vzniku požáru je v šetření.