„Krajský soud vydal usnesení ve věci týkající se návrhu na upuštění od zbytku trestu, kterým věc předložil Nejvyššímu soudu k posouzení místní příslušnosti, jelikož Krajský soud v Brně má za to, že není soudem příslušným,“ prohlásila mluvčí soudu Eva Sigmundová. Brněnský soud řeší i žádost o odložení nástupu do výkonu trestu, v tomto případě se soud obrátil na Generální ředitelství Vězeňské služby se žádostí o posouzení zdravotního stavu lobbisty.

KOMENTÁŘ DNE:
Rumuni protestují, EU se blazeovaně neangažuje - Protesty Rumunů proti korupci a nečinnost Evropské unie komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>
Očima Saši Mitrofanova: Komu Senát nedají? Kdo ho nechce dát?

Janoušek nenastoupil na konci listopadu do vězení poté, co mu skončilo přerušení trestu ze zdravotních důvodů. Lobbista se totiž podrobil operaci hlavy, Právu zdroj obeznámený s jeho zdravotním stavem sdělil, že podnikatel bude zřejmě následky úrazu a následné operace pociťovat po zbytek života a nebude schopen pobytu za mřížemi. Ihned poté, co se Janoušek nedostavil do vězení a požádal o prominutí zbytku trestu, si jeho spis začaly přehazovat pražský a brněnský soud.

Podnikatele justice potrestala trestem 4,5 roku vězení za to, že srazil autem ženu, která se ho snažila zastavit. Za mřížemi ale strávil jen přibližně třetinu trestu, z vězení je venku už rok a půl.

Opilý Janoušek v březnu 2012 naboural v Praze do jiného auta a ujel. Řidička nabouraného vozu jej pronásledovala, a když musel na křižovatce zastavit na červenou, stoupla si před jeho vůz, aby s ním situaci vyřešila. Janoušek ale místo toho šlápl na plyn, ženu porazil a ujel. Původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu, nakonec ale soud jeho jednání překvalifikoval na ublížení na zdraví.