„V úterý odpoledne si policista, který byl po službě doma a díval se z balkonu na přilehlé pastviště, všiml, že kráva stojící poblíž strouhy se pravděpodobně otelila,“ začala s popisem záchranné akce policejní mluvčí Iva Kormošová.

Byla to zřejmě předtucha, že policista zavolal kolegům na služebnu. Ti se nejprve pokusili kontaktovat majitele, ale marně. Proto se vydali krávu hledat sami. A podařilo se, brzy na ni na pastvině narazili.

„Kolega, který má shodou okolností střední veterinární školu, věděl, že pokud se kráva otelila, bude nablízku svému teleti. A opravdu, tele našli opodál. Leželo celé ve strouze, ale žilo. Za asistence krávy matky, která policisty bedlivě pozorovala, se jim za velkého úsilí podařilo tele z vody vytáhnout a posléze předat majiteli,“ dodala mluvčí.

Majitel byl podle jejích slov za zachráněné tele vděčný. Policistům poděkoval a zjistil, že se jedná o býčka. „Nikdo z kolegů si nevzpomíná, že by se na Hradecku stal někdy v minulosti podobný případ záchrany života,“ usmála se Kormošová.