Eva Muzikářová se svými krajně radikálními názory nikdy netajila a okázale je dávala najevo na Facebooku. Než byl její účet zablokován, sdílela na něm rasistické příspěvky a chlubila se vlastními fotkami, na kterých jsou vidět nacistické symboly, hákové a německé válečné kříže.

KOMENTÁŘ DNE:
Rumuni protestují, EU se blazeovaně neangažuje - Protesty Rumunů proti korupci a nečinnost Evropské unie komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>
Očima Saši Mitrofanova: Komu Senát nedají? Kdo ho nechce dát?

V roce 2010 neúspěšně kandidovala do Poslanecké sněmovny za Dělnickou stranu sociální spravedlnosti.

Pohřešovaná dvanáctiletá Michaela Patricie Muzikářová (na nejaktuálnější archivní fotografii) z Ústí nad Labem.

Pohřešovaná Michaela Patricie Muzikářová

FOTO: Policie ČR, Policie ČR

Její aktivity na sociální síti zřejmě neunikly pozornosti policie. „Ústečtí kriminalisté obvinili v těchto dnech jednu osobu za trestný čin projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka,“ řekla Právu krajská policejní mluvčí Alena Bartošová, aniž by v souladu se zákonem na ochranu osobních údajů identifikovala dotčeného člověka. „Více informací poskytovat nebudeme,“ dodala mluvčí. Na obvinění matky upozornil deník Blesk.

Tři měsíce pátrání

Míša Muzikářová zmizela beze stopy 11. ledna zřejmě cestou do školy. Okamžitě se rozjela rozsáhlá pátrací akce v širokém okolí dívčina bydliště.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Pátrání po ztracené školačce. Zdroj: Právo

Zvrat nepřinesla ani sebevražda hlavního podezřelého. Bývalý přítel matky Otakar S. se začátkem února oběsil v pronajatém bytě v Čeminech na Plzeňsku. Policisté zaměřili proto svou pozornost na lokalitu v blízkosti silnice na trase Ústí–Plzeň, kde se podezřelý poprvé pokusil o sebevraždu.

V noci na 17. ledna, když poslal matce Míši esemesku, že si chce vzít život, podle informací Práva spal opilý ve svém vozidle zaparkovaném u silnice. Policisté si na místo vyžádali asistenci záchranné služby, která ho odvezla na psychiatrii. [celá zpráva]

Rozsáhlý prostor bývalé vojenské základny u Kralovic prohledal speciálně vycvičený pes na vyhledávání mrtvol. V opuštěném areálu o rozloze okolo dvaceti hektarů je několik polorozpadlých objektů, podzemní bunkry a různé šachty a jímky, které jsou většinou zatopené. Některé šachty jsou zasypány odpadky. Ani opakované pátrání však výsledek nepřineslo.