„Stání zástupkyně podala v úterý návrhy na vydání zadrženého. Dospěla k závěru, že vydání jak do USA, tak do Ruska je přípustné. Městský soud bude každý návrh projednávat zvlášť,“ uvedla Zenklová.

Podle ní hacker k vydání nevypovídal, ale vyslovil přání, že by byl rád vydán do Ruska. Vydávací proces se zdržel tím, že Nikulin měnil advokáty, ale nakonec si ponechal ty původní.

„Pokud se soud ztotožní s názorem státní zástupkyně a budou splněny veškeré zákonné podmínky, vydá stejné rozhodnutí. Následně rozhodne ministr spravedlnosti podle podkladů, které dostane k dispozici. Bude jen na něm, jestli ho vydá a kam ho vydá,“ doplnila Zenklová.

Milovník drahých vozidel Jevgenij Nikulin na obrázku z automobilové výstavy zveřejněný na jeho instagramovém profilu.

Milovník drahých vozidel Jevgenij Nikulin na obrázku z automobilové výstavy zveřejněném na jeho instagramovém profilu.

FOTO: repro Instagram

Nikulin je v ČR ve vazbě poté, co byl v říjnu zadržen policisty ve spolupráci s americkou FBI. Kalifornský federální soud obvinil Rusa z hackerského útoku, krádeže a spiknutí. Podle televize ABC je Nikulin zodpovědný za masivní útok na profesní sociální síť Linkedin z roku 2012.

Ruská strana, která o vydání později rovněž požádala, Nikulina podezřívá z krádeží přes internet. Zatykač za čin z roku 2009 na něj ruský soud vydal loni v listopadu.