„Rozhodl jsem se tak po přezkoumání věci s přihlédnutím k osobě obžalované, jejím poměrům, okolnostem případu a také k tomu, že její jednání nezanechalo žádné zdravotní následky,“ řekl Právu státní zástupce Jaroslav Kandráč s tím, že odvolání nesměřovalo k právní kvalifikaci ani k výši trestu, ale k užití jiného odstavce při mimořádném snížení trestu.

„Kdyby bylo akceptováno, hrozilo by obžalované nejméně pětileté vězení a takový trest považuji za nepřiměřeně přísný. Ten by si nezasloužila,“ vysvětlil Kandráč.

Šárka Groerová u olomouckého vrchního soudu

Šárka Groerová u olomouckého vrchního soudu

FOTO: Petr Marek, Právo

K VS se kauza dostala už podruhé. Poprvé to bylo loni v červenci, kdy stejný verdikt KS na podnět státního zástupce zrušil a vrátil mu případ k novému projednání.

Vše se odehrálo 11. května 2013 poté, co žena navštívila bývalého partnera v jeho bydlišti v Dlouhomilově na Šumpersku. Pod záminkou očkování proti tetanu mu tehdy píchla již několik let prošlý lék, kterým anesteziologové pacientům před operací oslabují dýchací svalstvo. Po jeho aplikaci se člověk může udusit.

Šárka Groerová u olomouckého vrchního soudu

Šárka Groerová u olomouckého vrchního soudu

FOTO: Petr Marek, Právo

Látku nejprve aplikovala bývalému partnerovi do ramene a potom i sobě do svalu na noze. Pak mu ale řekla, že do jedné hodiny zemře, a odešla. Muž se lekl, přivolal si včas záchrannou službu a nebezpečný zákrok bez následků na zdraví přežil. Po aplikaci měl dvojité vidění, křeče a problémy s dýcháním.