Incident se odehrál ve stanici metra Flora 21. ledna odpoledne. Jak lze vidět na videozáznamu, který ve středu zveřejnila policie, tři mladíci zaútočili na mladého muže pěstmi, kopy a teleskopickým obuškem. Útoku přihlížela skupina mladých lidí.

KOMENTÁŘ DNE:
Jak jsem byl na kongresu Fialovy ODS - O podnětné návštěvě sjezdu strany píše Thomas Kulidakis. Čtěte zde >>

Očima Saši Mitrofanova: Prasárna a svinstvo

Napadenému se po chvíli podařilo utéci po schodech do obchodního centra, kam ho mladíci pronásledovali. „Útočníci přitom srazili šestasedmdesátiletou ženu, která vestibulem procházela. Vlivem této srážky žena upadla na zem a vážně se zranila. Konkrétně se jednalo o zranění ramene a kyčle, což si následně po odvozu do nemocnice vyžádalo operaci,“ řekl mluvčí policie Jan Daněk.

Oběť neutekla

Tím ovšem útok neskončil a poté, co napadeného agresoři dohnali, opět se do něj pustili. Proč skupina na muže zaútočila, policie zatím s jistotou neví, protože výpovědi se liší. Případ vyšetřuje jako trestný čin těžkého ublížení na zdraví.

Podle Daňka znají kriminalisté totožnost dvou útočníků a dívky, která napadení sledovala. Detektivové ale potřebují mluvit s dalšími šesti účastníky incidentu, kteří jsou zachyceni na videu.

„Jeden z nich se do útoku také zapojil a poškozeného několikrát kopl. Kriminalisté prosí také svědky, kteří útok viděli nebo následně na místě pomáhali poškozené, aby se ozvali na linku 158,“ shrnul Daněk.