Incident se odehrál ve stanici metra Flora 21. ledna odpoledne. Jak lze vidět na videozáznamu, který ve středu zveřejnila policie, tři mladíci zaútočili na mladého muže pěstmi, kopy a teleskopickým obuškem. Útoku přihlížela skupina mladých lidí.

KOMENTÁŘ DNE:
Vláda není polokomunistická - Argumentaci k povaze nové vlády s důvěrou analyzuje Jiří Pehe. Čtěte zde >>
Zvítězí anglický lid, nebo EU – Britsko-unijní bitvu o brexit komentuje Alexander Tomský. Čtěte zde >>

Napadenému se po chvíli podařilo utéci po schodech do obchodního centra, kam ho mladíci pronásledovali. „Útočníci přitom srazili šestasedmdesátiletou ženu, která vestibulem procházela. Vlivem této srážky žena upadla na zem a vážně se zranila. Konkrétně se jednalo o zranění ramene a kyčle, což si následně po odvozu do nemocnice vyžádalo operaci,“ řekl mluvčí policie Jan Daněk.

Oběť neutekla

Tím ovšem útok neskončil a poté, co napadeného agresoři dohnali, opět se do něj pustili. Proč skupina na muže zaútočila, policie zatím s jistotou neví, protože výpovědi se liší. Případ vyšetřuje jako trestný čin těžkého ublížení na zdraví.

Podle Daňka znají kriminalisté totožnost dvou útočníků a dívky, která napadení sledovala. Detektivové ale potřebují mluvit s dalšími šesti účastníky incidentu, kteří jsou zachyceni na videu.

„Jeden z nich se do útoku také zapojil a poškozeného několikrát kopl. Kriminalisté prosí také svědky, kteří útok viděli nebo následně na místě pomáhali poškozené, aby se ozvali na linku 158,“ shrnul Daněk.