Událost se stala 21. ledna v době kolem jedné hodiny v noci na lince číslo 2, která mířila z ostravských Výškovic do centra města.

Policie věc vyšetřuje jako podezření z trestného činu loupeže a přečinu výtržnictví. Podezřelí jsou ze skupiny tří mladých mladých mužů a tří žen.

„V blízkosti zastávky Vysoké pece poškozeného udeřili skleněnou lahví do hlavy, poté jej smýkali po tramvajovém voze, přičemž došlo k rozbití skleněné výplně okna tramvaje,“ popsal událost moravskoslezský policejní mluvčí Richard Palát.

Podezřelí zachyceni kamerou na ulici

Podezřelí zachycení kamerou na ulici

FOTO: Policie ČR

Dodal, že útočníci poškozenému odcizili šperky z bílého kovu a peněženku. Celková způsobená škoda byla vyčíslena na téměř 10 tisíc korun.

„Poté, co tramvaj zastavila na zastávce Vysoké pece, pachatelé vystoupili a pokračovali pěšky směrem do centra Ostravy. Muže v tramvaji pak oslovil zatím pro nás neznámý muž, který se ho zeptal, zda potřebuje pomoc,“ doplnil Palát.

Podezřelí zachyceni kamerou na ulici

FOTO: Policie ČR

Policie proto žádá tohoto muže, případně další svědky, kteří mohou ke skutku podat jakoukoli relevantní informaci, aby se přihlásili na telefonním čísle 974 726 625 nebo na lince 158.