Právo o tom informoval mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura s tím, že policejní hlídka jela do domu u Olešníka kvůli tomu, že mladík ohrožoval nožem ostatní lidi v objektu.

„Když mladík viděl policisty, tak veškerý atak směřoval proti nim a k zesílení svého jednání použil dřevěnou tyč. V době zákroku, když se policisté snažili muže zpacifikovat, sáhl po noži a tím zasáhl do těla oba zasahující policisty,“ uvedl Bajcura. Zdůraznil, že jeden z policistů, který utrpěl těžké zranění, dokázal za pomocí ostatních osob, mladíka znehybnit a o případu informovat operační středisko.

Na místo byly vyslány další hlídky, které byly k dispozici a informována Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje. Lékaři policisty prvotně ošetřili a poté je převezli do nemocnice, kde se podrobili operaci. Další hlídky agresora zadržely a následně ho převezly k dalšímu opatření do Českých Budějovic.

„Na místo činu se dostavila kompletní výjezdová skupina Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, která ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu vražda, ve stádiu pokusu,“ doplnil Bajcura.