Policie se na veřejnost obracela už několikrát, žádná z informací ale nevedla ke ztotožnění matky mrtvé holčičky. Její tělo bylo nalezeno pracovníky třídírny plastů 23. července a policie již dříve uvedla, že holčička byla zdravá a donošená.

Hledaná dvojice

FOTO: Policie ČR

Neznámý člověk usmrcené novorozeně spolu s pupeční šňůrou, placentou a papírovými ručníky zabalil do černého igelitu a odhodil do kontejneru na plast někde v Praze či ve Středočeském kraji.

Policisté sestavili portrét ženy, která v lékárně urologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze požadovala tišící prostředky na poporodní bolesti.

Policisté sestavili portrét ženy, která v lékárně urologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze požadovala tišící prostředky na poporodní bolesti.

FOTO: Policie ČR

Policie nyní zveřejnila snímky ženy, která měla 21. července dopoledne navštívit lékárnu urologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze v ulici Ke Karlovu.

„Dosud neznámá žena tam konzultovala poporodní komplikace a požadovala léky na bolest. Detektivové disponují popisem neznámé ženy a v současné době se touto cestou obracejí opětovně na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci,“ řekla ve čtvrtek mluvčí policie Andrea Zoulová.

Popis neznámé ženy:
cca 25 let
hovořící česky
165 – 167 cm vysoká, štíhlá postava
světlá pleť s nenápadným nalíčením
rovné, tmavě hnědé vlasy v délce pod ramena, toho času sčesané do dvou "volných" culíků
modré šaty s bílými kytičkami
modrá látková obuv (stejný vzorek jako na šatech)
tmavě modrá taška přes rameno

Zároveň je však na záznamu neznámý muž, který dotyčnou zřejmě doprovázel. I s ním by policisté rádi mluvili, a proto vyzývají nejen jeho, ale i občany, kteří dvojici znají, aby své informace předali na tísňové lince 158.

Mrtvé novorozeně policisté objevili zabalené do černého igelitu (na snímku).

Mrtvé novorozeně policisté objevili zabalené do černého igelitu (na snímku).

FOTO: Policie ČR

„Kriminalisté by jejich prostřednictvím mohli získat informace důležité pro další vyšetřování, případně tyto osoby vyloučit z okruhu podezřelých,“ uzavřela Zoulová.