Na novou žádost Janouška upozornil Český rozhlas. „Návrh odsouzeného na prodloužení přerušení výkonu trestu jsme obdrželi 1. listopadu. V tuto chvíli se soudce seznamuje se spisovým materiálem,” uvedla mluvčí soudu.

Podle ní je předčasné hovořit o tom, kdy soud o žádosti rozhodne.

Opilý lobbista naboural v březnu 2012 v pražské Michli do vozu vietnamské řidičky a od nehody ujel. Když zastavil na červenou, žena jej dohonila, stoupla si před jeho vůz a chtěla s ním situaci řešit. Janoušek proti ní nejdřív dvakrát popojel, poté se na zelenou rozjel, ženu porazil a ujel.

Za to ho soud poslal na 4,5 roku do vězení, kam Janoušek nastoupil na podzim roku 2014.

Janoušek si však dlouhodobě stěžuje na zdravotní komplikace po operacích hlavy, na což slyšel i soud, když mu ze zdravotních důvodů letos v červnu na půl roku přerušil trest. Výkon trestu má lobbista přerušený do 25. listopadu.

Obnovu procesu soud zamítl

V říjnu se Janoušek u Městského soudu v Praze pokusil otevřít svůj případ na základě znaleckých posudků z oboru psychiatrie, neurochirurgie a očního lékařství. Obnovy procesu se ale nedočkal, soud jeho žádost zamítl. Rozhodnutí není pravomocné. Janouškův advokát proti němu podal stížnost, kterou se bude zabývat vrchní soud.

Poškozená po nehodě strávila zhruba měsíc a půl v nemocnici. Kdyby jí lékaři neposkytli včasnou pomoc, mohla i zemřít. Lobbista jí později zaplatil odškodné ve výši 900 tisíc korun.

Městský soud Janouškovi původně uložil za těžké ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky tříletý trest, který však odvolací senát o rok a půl zpřísnil. Lobbista navíc nesmí dalších sedm let řídit.