Muži prý kradli auta vždy stejným způsobem. Jeden z nich si nejprve vyhlédl zaparkované vozidlo na ulici, rozbil u něj okno a přes spínací skříňku, kterou poškodil, ho nastartoval a odjel. Auto pak skončilo na pozemku rodinného domu ve středních Čechách, kde ho ostatní muži rozebrali a rozprodali na náhradní díly. Části, které se prodat nepodařilo, končily ve sběrných surovinách.

Čtyři podezřelí jsou ve věku od čtyřiadvaceti do devětačtyřiceti let. Policisté je zadrželi na konci září. Pro jednoho z nich musela jít i zásahová jednotka, protože detektivové měli podezření, že by mohl být ozbrojený.

dodávka plná dílů z vozidel.

Dodávka plná dílů z vozidel.

FOTO: Policie ČR

"To se také potvrdilo a při domovních prohlídkách byly zajištěny dvě nelegálně držené zbraně," podotkl policejní mluvčí Jan Daněk.

Díly z desítek aut

Detektivové mají nyní zadokumentovaných sice jen 11 případů, ale při domovních prohlídkách zajistili velkou spoustu identifikovatelných částí z dalších až 90 vozidel.

Muž, který skončil ve vazbě, je stíhán pro krádež a poškození cizí věci. "S ostatními třemi muži trestní stíhání zatím zahájeno nebylo, nicméně detektivové na případu dále pracují a nelze vyloučit, že se tak v budoucnu nestane," dodal Daněk.