Ze zákona platí, že jedna neodpracovaná hodina rovná se jeden den ve vězení. Rozhodnutí je pravomocné. „Nezjistili jsme nic, co by odsouzené bránilo odpracovat si celý trest ve výši 130 hodin, který jsme jí uložili za přečiny maření výkonu úředního rozhodnutí a poškozování cizích práv,“ řekl předseda senátu Jaromír Veselý.

Sama Müllerová, která si v současné době odpykává osmiměsíční trest za řízení pod vlivem drog, se hájila tím, že si to „nějak špatně spočítala“.

Pornoherečku poprvé kontrolovala policejní hlídka předloni v Klatovech, kde Müllerová hned několikrát porušila dopravní předpisy. Doklady nepředložila a policistům tvrdila, že se jmenuje Lucie K. Nadiktovala její datum narození a bydliště.

Stejným způsobem podváděla ještě při dvou policejních kontrolách. „Bylo to z důvodu, že jsem měla vyslovený zákaz řízení. Osobní údaje Lucie jsem uváděla, protože je mi podobná. Vím, že jsem ji dostala do nepříjemné situace. Lituji toho,“ vypovídala Müllerová.

Kamarádce to zavařila

A své kamarádce tehdy skutečně přivodila potíže. Když totiž Lucii K. policisté náhodně v autě zastavili a lustrovali si její jméno, oznámili jí, že za volantem nemá co dělat, neboť má klatovským městským úřadem vydaný půlroční zákaz řízení a musí zaplatit sedm tisíc korun jako pokutu za dopravní přestupky. Až následně se ukázalo, že se za ni vydávala Müllerová.

„Kdo by nebyl naštvaný, když vám seberou řidičák a nevíte o tom. Pak mi ještě policajti řekli, že budu trestně stíhaná za porušení zákazu řízení, ačkoli jsem si nebyla ničeho takového vědoma,“ uvedla před soudem 23letá Lucie K.

Prý už měla tušení, že se za ni Müllerová při policejních kontrolách vydávala. „V jednom období jsme byly rozhádané. Tenkrát mi v telefonu řekla, že můžu čekat nějakou tu pokutku,“ dodala Lucie K.