Podle výsledků policejního prověřování vyšlo v uplynulých měsících najevo, že muž v období od března 2014 do ledna 2016 na různých místech České republiky navazoval účelové osobní vztahy s ženami ve snaze v nich probudit důvěru a později z nich vylákat finanční prostředky. S ženami se seznamoval prostřednictvím internetových seznamek.

„Z jeho úst se linula slova probouzející důvěru, nabídky k sňatku a ke zplození potomků, což vedlo oslovené ženy k touze pomoci. Pod různými záminkami, jako je nemoc, úmrtí blízké osoby, dopravní nehoda zapůjčeného vozidla či vlastní selhání, je žádal o poskytnutí finančních prostředků v různé výši,“ řekla děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová.

Dvě z žen prosby podvodníka vyslyšely a postupně mu nezávisle na sobě obstaraly finanční prostředky v celkové výši 3,67 miliónu korun.

„Policisté nevylučují, že by oslovených žen v souvislosti s tímto případem mohlo být více a současné ztráty nemusejí být konečné,“ uvedla Trypesová s tím, že poškozené ženy se mohou hlásit na nejbližší policejní služebně nebo na lince 158.