„Odvolání obžalovaného jsme zamítli jako nedůvodné. Výjimečný trest je zákonný a přiměřený. Zohlednili jsme brutalitu, s jakou si počínal, a především skutečnost, že usmrtil matku dvou nezletilých dětí. V úvahu jsme museli vzít i to, že jeho možná resocializace je značně ztížená. V minulosti již totiž byl sedmkrát za násilnou trestnou činnost odsouzen, mimo jiné i za znásilnění,“ řekl mluvčí Vrchního soudu Vladimír Lichnovský.

Hrůzná událost se stala v domku ve Znojmě-Příměticích, kde žena bydlela. Recidivista Šmedek, který pracoval jako číšník, tam za ní pravidelně docházel. Podle svědků jej někdy pustila dovnitř, jindy musel žadonit, než dveře otevřela. Chtěla se s ním rozejít, ale Šmedek dlouhodobě ignoroval její rozhodnutí s ním skončit.

Na okolnosti si nevzpomíná

Inkriminovaného dne vzal nůž a ze žárlivosti své partnerce zasadil 25 řezných a bodných ran, rovněž ji bil a vystřelil na ni z plynové pistole.

K brutálnímu činu se přiznal, na okolnosti si ale prý nepamatuje. Ví údajně jen to, že na něj partnerka po noční hádce vytáhla nůž, na což on reagoval výstřelem z plynové pistole. Vybavuje si až chvíli, kdy spatřil ženu mrtvou a s nožem zabodnutým v těle. Když si uvědomil, že ji nejspíš zabil, chtěl se zastřelit, pistole však selhala.

Policie ho našla na místě činu, měl na sobě také několik bodných či řezných ran, asi následkem potyčky.