„Snažil se utéct, ale ve spolupráci s polskou hlídkou byl zadržen,“ popsala Šárka Pižlová, mluvčí policie na Trutnovsku.

Policisté se o Poláka začali zajímat ve čtvrtek večer v Trutnově poté, co někdo na linku 158 oznámil podezřelý pohyb dvou mužů a auta s polskou značkou v trutnovské Náchodské ulici s tím, že tu muži i řidič auta obhlížejí zaparkované auto audi.

Policisté podezřelé polské auto našli a jeho řidiče podrobili kontrole. Během lustrace ale muž sešlápl plyn a začal ujíždět směrem na Královec.

Jel 140 km/h

„Policisté ho při pronásledování vyzývali k zastavení za použití výstražného nápisu Stop Policie. Na to šestapadesátiletý muž ale nereagoval a pokračoval v jízdě rychlostí 140 kilometrů za hodinu,“ řekla policejní mluvčí.

Ujíždějící auto se policisté několikrát pokusili předjet, polský řidič ale v reakci na to několikrát nepředvídaně najel do levého jízdního pruhu a snažil se policisty také vybrzdit. Pak přišly na řadu zastavovací pásy.

Polští policisté naměřili uprchlíkovi po zadržení 2,34 promile alkoholu v dechu. Zjistili také, že muž je v Polsku hledaný kvůli nenastoupení k výkonu trestu a nemá řidičské oprávnění. Češi zběsilého řidiče obviní z ohrožení pod vlivem návykové látky a násilí proti úřední osobě.