„Zmiňovaný případ jsme odložili, protože se nepodařilo zjistit skutečnosti opravňující zahájit trestní stíhání konkrétní osoby,“ řekla v pondělí Právu Hana Štefflová z plzeňského městského ředitelství policie. Podle ní to však neznamená, že by kriminalisté pustili případ úplně ze zřetele.

KOMENTÁŘ DNE:

Falešná debata O chybějící racionální debatě a nemožnosti rozumně argumentovat v době sekularizované západní civilizace přemítá Alexander Tomský. Čtěte zde >>

 Očima Saši Mitrofanova: Prostor zaplňují zbití černoši

„Dál na něm pracují, a pokud důvody, které vedly k jeho odložení, pominou, zahájí ve věci trestní stíhání,“ dodala Štefflová.

Chovancův dům ve vilové čtvrti u řeky Úhlavy nebyl jediný, který v tu dobu navštívili zloději.

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD)

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD)

FOTO: Petr Horník, Právo

„Od 7. do 13. prosince evidujeme několik případů vloupání do rodinných domů v této lokalitě. Všemi se policisté intenzivně zabývají a po pachateli či pachatelích pátrají,“ uvedla na sklonku loňského roku policistka Hana Kroftová. Bližší informace nechtěla uvést, není tak například jasné, jakým způsobem se zloděj do Chovancova domu dostal.

Nevěděl, že tam bydlí ministr

Podle už dřívějšího vyjádření mluvčí ministerstva vnitra Lucie Novákové nemá vloupání souvislost s Chovancovou politickou funkcí. Šlo patrně o náhodu.
V domě Chovanec už nějakou dobu nežije, ale je tam trvale hlášen. Bydlí tam jeho manželka s dětmi. Zloděj podle neoficiálních informací z domu nic neodnesl, prý ho měl někdo vyrušit.

Zřejmě ale vůbec netušil, že jde o dům ministra vnitra. Na první pohled to totiž běžný člověk těžko pozná. Chovancovo jméno není ani na zvonku, ani na schránce. Zahradu obklopuje zeleň a kovový plot, který zloděj překoná bez větších potíží. Z ulice nejsou vidět ani bezpečnostní kamery.