Planinčić podle obžaloby přišel loni v říjnu krátce před půlnocí k bytu své bývalé přítelkyně v pražské Libni a snažil se dostat dovnitř. Když ho žena odmítla pustit, vyrazil zamčené dveře a po krátké hádce s jejím novým partnerem jí dal pěstí. Planinčić, který podle svých slov předtím vypil litr medoviny a dvě malá piva, si na útok pěstí údajně nepamatuje.

Žena vyběhla ven z bytu, Planinčić ji podle obžaloby na chodbě dohnal. Se slovy „chcípni“ ji dvakrát bodl do břicha a z domu odešel. Pobodané ženy se ujali sousedé, kteří také zavolali policii a záchranku. Žena byla záhy operována v Nemocnici Na Bulovce, kde jí zachránili život.

Planinčić se k žalovanému skutku víceméně doznal. „Je mi to líto, impulsivně jsem to přehnal,“ kál se u soudu. „Ať mi dáte jakýkoliv trest, já ho přijmu,“ prohlásil. Popřel ale, že by na ženu křičel, ať „chcípne“. Stejně tak odmítl, že by vraždu plánoval, nůž měl s sebou prý proto, že chtěl před bývalou přítelkyní spáchat sebevraždu.

„Dnes bych to samozřejmě řešil jinak,“ tvrdí Planinčić. „Asi bych šel za bratrem a popovídal si o tom,“ dodal.

Poté, co ženu pobodal, se Planinčić podle svých slov „coural kolem Vltavy a chtěl jít do zoo“. Tvrdi, že také zastavil v Nemocnici Na Bulovce, aby zjistil, jestli je pobodaná v pořádku. Zaměstnanci nemocnice mu to ale prý neřekli, protože to nevěděli. Nakonec druhý den odpoledne zavolal na linku 158, kde se udal a na policisty počkal na zastávce v Kobylisích.

Výhružné esemesky

Planinčić, který v Česku žije už čtyřicet let, je kromě pokusu o vraždu obžalovaný také z porušení osobní svobody, poškozování cizí věci, zanedbání povinné výživy a také z nebezpečného vyhrožování. Jeho bývalá přítelkyně totiž po jejich rozchodu vyhledala psychologa, u kterého se léčila.

Druhý den ráno po útoku Planinčić poslal psychologovi SMS, v ní ho obvinil z toho, že může za jejich rozchod. „(...) Tak teď ti předvedu, co dokáže Srb, ještě si jdu pro tebe!!! Tvé srdce si vezmu do dlaně!!!“ napsal obžalovaný v SMS.

O dvě hodiny později mu zavolal a hovor začal slovy: „Ty máš dceru.“ Psycholog mu odvětil, že dcer má pět a jsou v zahraničí. Když se ho několikrát zeptal na jméno,  Planinčić mu podle obžaloby výhružně odpověděl, že mu své jméno vytetuje na zadek, a hovor ukončil. O deset minut později psychologovi napsal ještě jednu SMS: „Až se k tobě přiblížím, tak tě vyléčím, ty hajzle!!!” To už ale psycholog pochopil jako výhrůžku fyzické likvidace a kontaktoval policii.

Napadená žena se k soudu ve čtvrtek nedostavila, hlavní líčení bude pokračovat v září.