Dopravní policisté se podle policejní mluvčí Dagmar Brožové pokoušeli mladíka zastavit na silnici mezi Kdyní a Modlínem. Když se ukázalo, že marně, za ujíždějící auto se „pověsili“ a začali ho sledovat.

„Policejní vozidlo zastavovalo vůz světelným znamením stop, mělo zapnuté i světelné a zvukové výstražné zařízení. Řidič nerespektoval pokynů policejní hlídky a stále pokračoval v jízdě,“ popsala policejní honičku Brožová.

S lehkým zraněním

Mladík pak v pravotočivé zatáčce vylétl s autem mimo silnici, kde se s ním peugeot převrátil na střechu. Děsivě vypadající nehoda skončila lehkým zraněním.

„Šetřením policisté zjistili, že vozidlo není pojištěné za škody způsobené jeho provozem. Navíc na něm byly umístěné registrační značky, které patřily na jiné vozidlo, jež je v evidenci motorových vozidel vedeno jako zánik,“ upřesnila Brožová.

Starý peugeot si prý mladík koupil na náhradní díly. Škoda byla podle Brožové vyčíslena na pět tisíc korun. Policie nehodu nadále šetří. Šestnáctiletému „řidiči“ hrozí zákaz řízení motorových vozidel.