„Mohu potvrdit, že rozhodnutí soudu prvního stupně bylo v neveřejném jednání zrušeno. Vzhledem k tomu, že rozhodnutí ale nebylo doručeno stranám, nemohu se k tomu v tuto chvíli vyjadřovat,“ uvedla mluvčí ostravského krajského soudu Lucie Olšarová.

Okresní soud v Ostravě zastavil trestní stíhání Kramného za křivé obvinění kvůli tomu, že vedle trestu za vraždu by byl trest bezvýznamný. Podle českých zákonů se tresty nesčítají. Z jakého důvodu krajský soud rozhodnutí zrušil, není zatím jasné.

Měli ho ponižovat

Policie začala Kramného stíhat za křivé obvinění, protože tvrdil, že byl při jednom z výslechů týkajících se smrti jeho blízkých vystaven ponižování a policejnímu násilí. Prý dostal úder do hlavy, po kterém spadl ze židle, pak mu policista dvakrát udeřil hlavou o zeď. Generální inspekce bezpečnostních sborů ale došla k závěru, že nic z toho se nestalo.

Podle letošního rozhodnutí Krajského soudu v Ostravě má Kramný za vraždu manželky a dcery strávit ve vězení 28 let. Kauzu bude řešit Vrchní soud v Olomouci, ke kterému se Kramný, jenž vinu od počátku popírá, odvolal. Podle rozsudku zabil Kramný své blízké elektrickým proudem. Už dva roky je ve vazbě. [celá zpráva]