„Lituji toho, co se stalo. Nevím, proč jsem to udělal. Asi za to může alkohol. S kamarádem jsem večer předtím vypil asi čtyři litry vína,” řekl obžalovaný už dříve při výslechu na policii. Před soudem odmítl vypovídat.

Událost se stala loni v noci na 19. září. Černý, který obvykle přespával v ubytovnách Armády spásy a vydělával si sběrem papíru, chtěl noc strávit ježděním v tramvajích po Ostravě. Na zastávce Hranečník ho ale řidič z tramvaje vykázal. Černý vystoupil a krátce nato spatřil svou oběť.

Místo, kde se znásilnění odehrálo

Místo, kde se znásilnění odehrálo.

FOTO: Policie ČR

Žena vystoupila z autobusu před 01.30. Černý ji nějakou dobu pronásledoval. Na odlehlém místě na ni pak zaútočil. Při prvotním útoku dívce upadla taška a mobilní telefon, který v době napadení držela v ruce. Ženu přes její aktivní odpor zatáhl do křoví a dál do lesa. Vyhrožoval jí smrtí.

O pátrání se dozvěděl od sestry

„Kdybys nešla sama, tak se ti to nestane,” řekl také. Nakonec se muži podařilo napadenou svléknout a opakovaně znásilnit. Z místa odešel krátce před 6.30 hod. Z chodníku sebral mobilní telefon, který pak prodal v zastavárně.

Policisté po muži vyhlásili celostátní pátrání. S ohledem na brutalitu pachatele sestavili desetičlenný tým Hranečník, který se věnoval pouze tomuto případu. Práci kriminalistům komplikovaly dvě skutečnosti. Útočník nebyl trestán a neměl žádný vztah k místu znásilnění. Muž bez domova se pohyboval po různých místech Česka a vyhledával příležitostnou obživu.

Policistům se ale nakonec sám přiznal. „Volala mi sestra a řekla mi, že mě hledá policie. Bylo mi hned jasné proč,” uvedl ve výpovědi. S ohledem na to, že se obžalovaný přiznal, soud nebude trvat dlouho. Po dnešním jednání předseda senátu hlavní líčení odročil na pondělí odpoledne. Pokračovat bude závěrečnými návrhy. Poté bude vynesen rozsudek.